Pompy ciepła

Innowacyjny, niskoenergetyczny system

Pompy ciepła Aquarea to rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze, tańsze oraz bardziej ekologiczne od kotłów gazowych, olejowych czy innych systemów elektrycznych.

Zwiększ oszczędność energii

Pompy ciepła Panasonic Aquarea pozwalają na nawet 80% oszczędności w wydatkach na ogrzewanie w porównaniu do grzejników elektrycznych.

Komfort w Twoim domu przez cały rok

Pompy Aquarea zapewniają komfort w domu nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych.

Oferujemy państwu pompy ciepła, które mogą być wykorzystywane do pozyskiwania energii z promieni słonecznych, powietrza, wód gruntowych jak również energii skumulowanej w gruncie.

Znajdują również zastosowanie w klimatyzacji pomieszczeń, chłodnictwie, podgrzewaniu wody oraz ogrzewaniu pokoi ciepłem, które zostało pobrane z pomieszczeń.

Oferujemy pompy ciepła, które można zastosować do każdego zapotrzebowania. Pompy ciepła to skuteczność, oszczędność i ekonomia. Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem i montażem pomp ciepła, zapraszamy do kontaktu.

Pompy ciepła powietrze-woda Aquarea

Szczyt komfortu, wydajności i niskich kosztów energii

Pompy ciepła Panasonic typu powietrze-woda to innowacyjne i energooszczędne urządzenia, które docelowo przeznaczone są do ogrzewania i klimatyzowania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. Pompa ciepła Panasonic poprzez zasysanie świeżego powietrza gwarantuje przyjemną temperaturę powietrza. Urządzenie może współpracować z panelami słonecznymi lub z gotową instalacją w budynkach modernizowanych.

Firma Panasonic opracowała nowe jednostki Aquarea typu monoblok przeznaczone dla domów jednorodzinnych oraz niewielkich obiektów komercyjnych. Modele te – od 3 do 16 kW – wchodzą w skład linii Aquarea High Performance generacji H. Wyróżniają je wysokie wskaźniki efektywności energetycznej, a także kompaktowa obudowa umożliwiająca prostszą i szybszą instalację. 

Linia urządzeń typu monoblok została zmodernizowana w celu zapewnienia jeszcze większej efektywności energetycznej i ograniczenia wydatków na ogrzewanie. Modele wchodzące w skład linii Aquarea High Performance generacji H oferują najwyższe do tej pory wskaźniki COP i EER. Przykładowo model 5 kW charakteryzuje się współczynnikiem COP równym 5,05 (przy temperaturze przepływu 35°C) lub wskaźnikami COP 3,5 i EER 3,38 (przy temperaturze przepływu 55°C).

Nowa generacja H urządzeń Aquarea High Performance obejmuje trzy jednostki 5 kW, 7 kW i 9 kW. Dzięki mniejszym rozmiarom pozwalają one na szybszą i bardziej elastyczną instalację. Ponadto termostat lub sterownik można umieścić w odległości do 50 m od urządzenia, co znacznie ułatwia zarządzanie jego pracą, szczególnie gdy jest ono zainstalowane np. w piwnicy.

Również konserwacja nowych pomp Aquarea jest teraz prostsza dzięki przyjaznej w obsłudze konstrukcji jednostki. Wszystkie przyłącza bowiem, w tym zawór odpowietrzający, zawór bezpieczeństwa, filtr i płytka sterująca, znajdują się z przodu urządzenia, co zapewnia do nich łatwy dostęp i przyczynia się do skrócenia czasu i kosztów konserwacji.

Jednostki monoblok generacji H mogą być podłączone do systemu sterowania Aquarea Smart Cloud za pośrednictwem kabla Ethernet lub Wi-Fi. Narzędzie to oferuje szeroki zakres opcji sterowania zarówno użytkownikom, jak i instalatorom. Pozwala z dowolnego miejsca na świecie za pomocą komputera, smartfona lub tabletu zarządzać wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i CWU, dostosować temperaturę, monitorować zużycie energii lub ustawić tygodniowy tryb pracy. Ponadto Aquarea Smart Cloud dostarcza powiadomienia o usterkach, ostrzeżenia o możliwej awarii, a specjalistom umożliwia zdalne serwisowanie urządzeń.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, które naprawdę czynią życie łatwiejszym, nasze podejście do jakości produktów nie ma sobie równych w branży. Panasonic opiera się na japońskiej tradycji bezkompromisowej kontroli jakości, aby budować i wytwarzać doskonałe produkty dostarczane klientom na całym świecie.

System dostosowuje się do Twoich potrzeb.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea stanowią kompleksowe rozwiązanie umożliwiające podgrzanie ciepłej wody użytkowej, ogrzewanie i chłodzenie budynku, przy zastosowaniu instalacji podłogowej, grzejników lub klimakonwektorów.

W projektach modernizacyjnych urządzenia Aquarea mogą być zintegrowane z istniejącymi systemami grzewczymi.
Są w stanie wyprodukować wodę o temperaturze nawet 60°C i zapewniają dużą elastyczność instalacji dzięki dużej długości orurowania sięgającej 50 m między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną (ograniczenia dotyczące poszczególnych modeli zestawione zostały w odnośnej tabeli).

Dysponując wyborem modeli o szerokim zakresie mocy – od 3 kW do 16 kW – można bez problemu znaleźć rozwiązanie zapewniające niższy koszt inwestycji i niższe koszty eksploatacyjne.

Najważniejsze cechy pomp ciepła Panasonic Aquarea

  • Dedykowane oprogramowanie Panasonic i technologia inwerterowa dla domów energooszczędnych pozwalają na podgrzewanie wody grzewczej do 65°C
  • Pompy ciepła Aquarea w zależności od modelu posiadają wbudowane naczynie wzbiorcze o pojemności 6 lub 10 litrów
  • Sprężarka inwerterowa steruje wydajnością odpowiednio do zapotrzebowania
  • Układ podwójny (jednostka zewnętrzna z dwoma wentylatorami)
  • Wbudowana grzałka elektryczna o mocy 3/6/9 kW (zależnie od modelu)
  • Pompy ciepła Aquarea T-CAP firmy Panasonic mogą pracować przy temperaturach zewnętrznych nawet -28°C (urządzenia typu All-inOne i split, -20°C urządzenia typu monoblok), a w temperaturach do -20°C gwarantują utrzymanie nominalnej w
  • Pompy ciepła firmy Panasonic pracują bardzo cicho, a w trybie nocnym jeszcze ciszejydajności bez dogrzewania zewnętrznego1)

Proste, a zarazem zaawansowane zarządzanie energią

Aquarea Smart Cloud to o wiele więcej niż zwykły termostat do włączania i wyłączania ogrzewania. To potężne i intuicyjne narzędzie do zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i CWU, w tym funkcją monitoringu zużycia energii.

Jak to działa?

Po połączeniu pompy ciepła Aquarea generacji J lub H z chmurą za pomocą routera WiFi lub przewodowej sieci LAN, użytkownik uzyskuje dostęp do portalu umożliwiającego zdalną obsługę wszystkich funkcji urządzenia oraz przydzielanie firmom serwisowym dostępu do indywidualnie konfigurowanych funkcji w celu zdalnego serwisu lub monitorowania systemu

Zalety

Oszczędność energii, komfort i sterowanie z dowolnego miejsca. Wyższa wydajność, lepsze zarządzanie zasobami, niższe koszty eksploatacji i pełna satysfakcja użytkownika. Usługa chmury Aquarea Smart Cloud umożliwia przede wszystkim zdalny serwis układu Aquarea w pełnym zakresie. Dzięki temu specjaliści ds. serwisu będą mogli prowadzić działania z zakresu konserwacji zapobiegawczej i precyzyjnie regulować ustawienia systemu, a także usuwać występujące usterki